Bazy miesiąca: skorzystaj z zasobów cyfrowych polecanych przez Bibliotekę Jagiellońską

W lutym Biblioteka Jagiellońska prezentuje najciekawsze bazy z zakresu Ekonomii, Gospodarki, Zarządzania:

Baza EMIS:

Zawiera informacje na temat kondycji finansowej spółek polskich i zagranicznych (narzędzie Szybki Screener), przygotowanych w oparciu o bazy m.in. Notorię, Ogólnopolski Informator Upadłościowy, Dataminor i OECD. Pozwala na szybkie zestawienie firm (narzędzie Szybkie Porównanie Firm). Odpowiednie zakładki pozwalają na przeprowadzenie analizy ekonomicznej spółki na tle branży i sektora (narzędzie Statystyki sektorowe). Zakładka "Źródła" umożliwia m.in. korzystanie z wybranych publikacji prasy ogólnopolskiej (np. Rzeczpospolitej, Gazety.pl, Dziennika Gazety Prawnej) i regionalnej (np. Dziennika Polskiego, Gazety Krakowskiej).

Informacja, jak korzystać z bazy

Baza Emerald Managment Xtra:

W tej bazie umieszczone są elektroniczne wersje anglojęzycznych czasopism naukowych dotyczących księgowości, finansów, biznesu międzynarodowego i pokrewnych dziedzin. Warte uwagi są tytuły m.in. „Foresight”, „Advances in Financial Economics” i „Journal of Business Strategy”.

Informacja, jak wyszukiwać w bazie

Baza Business Source Complete:

Baza zawierająca raporty o stanie spółek zagranicznych. Unikatowymi możliwościami bazy są możliwości pobrania raportów finansowych firm (zakładka Company Profiles), informacji na temat rynków (zakładka Market Research Reports) oraz stanu przemysłu w kraju (zakładka Industry Profiles).

Film instruktażowy – jak korzystać z bazy

BazEkon:

Baza ceniona przez studentów ekonomii i dziedzin pokrewnych. Jest tworzona na podstawie polskich i angielskich czasopism fachowych i naukowych. Znajdują się w niej pełne teksty czasopism takich jak: „Journal of Banking and Financial Economics”, „Finanse, Rynki finansowe, Ubezpieczenia”, „Contemporary Economics” i wiele innych. Bazę tę tworzą czołowe polskie uniwersytety ekonomiczne (Kraków, Katowice, Poznań, Warszawa, Szczecin).

Instrukcja, jak wyszukiwać w bazie

Wszystkie pytania z zakresu pozyskiwania informacji z baz z zakresu Ekonomii, Gospodarki, Zarządzania prosimy kierować na adres e-mail: jekaterina.maj@uj.edu.pl lub do Sekcji Informacji Naukowej (e-mail: oinka@uj.edu.pl, tel.: 12 663-35-11, p. Katarzyna Maj).

Data opublikowania: 08.02.2017
Osoba publikująca: Mirosław Kubic