Kącik kultury UNAM

28 marca 2018 r. w Bibliotece Jagiellońskiej został otwarty kącik kultury Narodowego Uniwersytetu Autonomicznego Meksyku (UNAM – National Autonomous University of Mexico) – najstarszego północnoamerykańskiego uniwersytetu i największej uczelni w Ameryce Łacińskiej. Oficjalnego otwarcia dokonał Dr Enrique Graue Wiechers, rektor UNAM.
W ceremonii otwarcia uczestniczyli m. in. małżonka rektora Mercedes Hernández,
attaché ds. kulturalnych Ambasady Meksyku w Polsce Irwin Genaro Salazar Vega,
a ze strony Uniwersytetu Jagiellońskiego: rektor prof. dr hab. med. Wojciech Nowak,
prof. dr hab. Stanisław Kistryn, prorektor ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych, prof. dr hab. Zdzisław Pietrzyk, dyrektor Biblioteki Jagiellońskiej, mgr Leszek Szafrański, kierownik Oddziału Zbiorów Cyfrowych BJ.

Kącik kultury UNAM znajduje się w Czytelni Dokumentów Audiowizualnych, gdzie zostały zainstalowane trzy nowe stanowiska komputerowe. Umożliwiają one dostęp do biblioteki cyfrowej UNAM, w której można korzystać m. in. z: cyfrowych książek i czasopism, filmów, audycji radiowych lub podcastów (internetowych nagrań dźwiękowych, w których eksperci opowiadają m. in. o: historii, literaturze, operze, tańcu, muzyce, teatrach, muzeach i centrach kulturalnych UNAM). Na portalu można odbyć wirtualną podróż po budynkach należących do uniwersytetu i pobrać różne aplikacje na telefon, pozwalające na zapoznanie się z wydarzeniami kulturalnymi UNAM i ich lokalizacją na mapie.

Biblioteka cyfrowa UNAM dostępna jest również na stronie: http://www.cultura.unam.mx/digital

Data opublikowania: 17.04.2018
Osoba publikująca: Mirosław Kubic