Bazy miesiąca: Sport, Medycyna sportowa, Nauki o zdrowiu

W lipcu i sierpniu Biblioteka Jagiellońska prezentuje wybrane bazy z dziedziny sportu, medycyny sportowej i nauk o zdrowiu.

Health Source - Consumer Edition [EBSCO]

link: http://web.a.ebscohost.com/ehost/search/advanced?vid=3&sid=20033b76-7ab1-4961-9f76-26a27c39ef55%40sessionmgr4009

Baza zawiera bogatą kolekcję informacji o szeroko pojętym zdrowiu. Została przygotowana z myślą o pacjentach, dlatego też zawarte w niej materiały mają przystępną, prokonsumencką formę. W bazie można odnaleźć informacje związane m.in. z aktywnym trybem życia, medycyną sportową, fitnessem czy odżywianiem, dietetyką i suplementacją. Baza umożliwia dostęp do pełnych tekstów pochodzących z ok. 80 czasopism, 1000 broszur i ponad 130 książek wydawanych od 1985 r. do chwili obecnej. Ciekawym dodatkiem do bazy jest słownik medyczny Merriam-Webster's Medical Desk Dictionary.

Informacje o bazie oraz instrukcja korzystania:

http://support.ebsco.com/help/?int=ehost&lang=en&feature_id=Databases&TOC_ID=Always&SI=0&BU=0&GU=1&PS=0&ver=live&dbs=hxhjnh,hxh

Bibliografia Zawartości Czasopism AWF w Poznaniu - SPORT

link: http://klio.awf.poznan.pl/bib/index.php

Bibliografia opracowywana przez Bibliotekę Główną Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Notuje zawartość polskich czasopism o tematyce sportowej za okres 1920-2017. Zakres tematyczny bazy obejmuje nie tylko zagadnienia stricte sportowe (takie jak: kultura fizyczna czy fizjologia sportu). Można w niej poszukiwać opisów bibliograficznych publikacji związanych z obszarami okołosportowymi, jak np.: rehabilitacja, turystyka i rekreacja, a nawet antropologia. Szczególnie przydatną funkcją bazy jest możliwość dotarcia do pełnych tekstów dostępnych w Internecie.

Informacje o bazie:

http://biblioteka.awf.poznan.pl/index.php?option=content&task=view&id=101

Instrukcja korzystania:

http://splendor.net.pl/s0200000.php

Wszystkie pytania z zakresu pozyskiwania informacji z baz z zakresu sportu, medycyny sportowej i nauk o zdrowiu prosimy kierować na adres e-mail: jagoda.nowak@uj.edu.pl lub do Sekcji Informacji Naukowej (e-mail: oinka@uj.edu.pl, tel.: 12 6633444, p. Jagoda Nowak).

Data opublikowania: 02.07.2018
Osoba publikująca: Mirosław Kubic