Promocja książki i wystawa - "Paryski świat książki i jego tajemnice. Sprawozdanie z trudnej misji."

Termin: 14.02.2017 - 25.02.2017
Miejsce: Biblioteka Jagiellońska, sala konferencyjna w Nowym Gmachu, wejście od ul Oleandry 3
Organizator: Biblioteka Jagiellońska

Serdecznie zapraszamy na promocję książki Zofii Bobowicz "Paryski świat książki i jego tajemnice. Sprawozdanie z trudnej misji." oraz na otwarcie wystawy towarzyszącej promocji.

Promocja książki odbędzie się 14 lutego 2017 o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej Biblioteki Jagiellońskiej w Nowym Gmachu (wejście od ul. Oleandry 3). Rozmowę z Autorką i dyskusję poprowadzą: Prof. dr hab. Marta Wyka (profesor z Katedry Krytyki Współczesnej Uniwersytetu Jagiellońskiego) oraz Anna Łabędzka (wykładowca na Uniwersytecie Rennes II).

Na wystawie zaprezentowany zostanie dorobek Autorki, która przez ponad dwadzieścia pięć lat była związana zawodowo z francuską branżą wydawniczą. Zofia Bobowicz, początkowo znana jako tłumaczka literatury dziecięcej, przełożyła na język francuski utwory m.in. Czesława Miłosza, Karola Wojtyły, Sławomira Mrożka, Doroty Masłowskiej i Andrzeja Stasiuka. Obecnie w Édition Fabert kieruje serią „Collection Janusz Korczak”, dla której również przetłumaczyła kilka jego utworów. Na wystawie zostaną zaprezentowane archiwalia oraz druki pochodzące z daru, który Zofia Bobowicz złożyła w Bibliotece Jagiellońskiej.

Wystawa czynna: 15-25 lutego 2017 r. w godzinach otwarcia biblioteki, w holu głównym Biblioteki Jagiellońskiej w nowym gmachu.

Data opublikowania: 10.02.2017
Osoba publikująca: Mirosław Kubic