Wystawa - "Zbiory snów nieznanych - nietypowe zbiory BJ"

Termin: 09.05.2017 - 26.05.2017
Miejsce: sala wystawowa Biblioteki Jagiellońskiej (wejście od ul. Oleandry 3), pon. 10-17, wt.-pt. 10-15
Organizator: Biblioteka Jagiellońska

Dyrektor Biblioteki Jagiellońskiej serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy "Zbiory snów nieznanych - nietypowe zbiory BJ", które odbędzie się 8 maja o godzinie 16 w sali wystawowej Biblioteki Jagiellońskiej (wejście od ul. Oleandry 3).

Biblioteka to nie tylko książki i czasopisma. To również różnego typu dodatki do publikacji, filmy, fotografie, mapy, a także ogromnie ciekawe i intrygujące zbiory, jakie są gromadzone w Gabinecie Dokumentów Życia Społecznego Biblioteki Jagiellońskiej. Właśnie tu znajdują się skarby minionych czasów takie jak: unikatowa kolekcja książek telefonicznych Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej z lat 70. ubiegłego wieku, kartek na żywność, dawne rozkłady jazdy PKP, PKS i LOTu, afisze, zaproszenia, pocztówki a nawet... karty do tarota, czy runy.

Aby nieśmiało pochwalić się i odważnie przybliżyć wszystkim zainteresowanym nieoczywiste skarby "Jagiellonki" zorganizowana została wystawa pt. "Zbiory snów nieznanych - nietypowe zbiory BJ". W czasie jej trwania nie tylko dorosłym pokażemy to co nieoczywiste w naszych zbiorach, ale także najmłodszym udowodnimy, że biblioteka wcale nie musi być nudna. Wśród eksponatów zobaczą bowiem wiele nieoczywistych zbiorów BJ, a nawet zabawek.

W jednym z magazynów bibliotecznych, w piwnicach między regałami mieszka dinozaur. Podczas otwarcia wystawy zorganizowany zostanie konkurs na najlepsze imię dla naszego sympatycznego gada. Przewidujemy nagrody dla dużych i małych.

Data opublikowania: 28.04.2017
Osoba publikująca: Mirosław Kubic